A mentális betegség jelzi a társadalom spirituális betegségét

A mentális betegség megjövendöli a társadalom spirituális betegségét

Amit a pszichiáterek „mentális betegségnek” neveznek, az nagyon elterjedt a mai társadalomban. Nevünk van az érzelmi szorongások széles skálájára. Depressziós, szorongásos, bipoláris, skizofréniás és sok más betegségünk van. Végtelenné vált a lista. Ha valaki bemegy egy pszichiáter rendelőjébe, és valamilyen formájú elégedetlenségét fejezi ki a körülményeivel vagy a körülötte lévő világgal, akkor szinte biztos, hogy valamilyen pszichiátriai diagnózissal távozik a rendelőből, a mentális betegség diagnózisával. Függetlenül attól, hogy van-e túlzás ezeknek a címkéknek a használatában. Mindez egyfajta elégedetlenséget jelez a lakosság körében, egyfajta állapotot, amikor az egyéneket megtörte az élet. Míg a mentális betegség valamilyen formában mindig is létezett, csak a közelmúltban tapasztalhattuk drámai elterjedtségük növekedését, különösen Európában, az Egyesült Államokban, Ausztráliában és más nyugati kultúrákban. De miért?

Kémiai egyensúly?

Azt állítják, hogy a „lelki betegségek” oka az agy kémiai egyensúlyának felborulása. A mentális egészséggel foglalkozó közösség azonban általánosan köztudott, hogy nincs tudományos bizonyíték e hipotézis alátámasztására, és nincs olyan tudományos teszt sem, amely meg tudná mondani, miből áll az agy vegyi anyagainak egészséges egyensúlya. Ezt a kémiai egyensúlyhiány-elméletet, amelyet a pszichiátriai intézmény terjeszt, általában marketingtrükknek tekintik azok, akik képesek átlátni a vállalatvezérelt gyógyszeripar gonoszságait.

A pszichiátria másik magyarázata az, hogy van egy genetikai összetevő. Erre is kevés bizonyíték van, de még ha igaz is, a pszichiátria biológiai elméleteire való összpontosítása azt sugallja, hogy a helyzet hibája vagy szerencsétlensége az egyén biológiai felépítésében rejlik, és magában a természetben, amely az egyént az egyénnek ez a hibás az átélt szenvedésért. Ez az érvelés, legalábbis számomra, általános tévhitnek tűnik a pszichiáterek körében, akik úgy döntenek, hogy nem nézik a tágabb képet arról, hogy a mentális betegségek miért nyilvánulnak meg az egyénen és a szélesebb társadalomban. Ez a tágabb kép megtagadása, amint azt a skizofréniával diagnosztizált valaki szemszögéből fogom érvelni, csak súlyosbítja a mentális betegség problémáját a társadalomban.

Nihilizmus

A híres 19. századi filozófus, Friedrich Nietzsche a következő szavakkal jövendölte meg e jelenség felemelkedését: „Amit elmondok, az a következő két évszázad történelme. Leírom, mi jön, ami már nem jöhet másként: a nihilizmus megjelenése.”

A nihilizmust a modern társadalom jelentésvesztésének vagy hiányának leírására használták, ahogyan azt sok egzisztencialista filozófus megfogalmazta. Ez egy spirituális fogalom, amelyet a szellemi jelentés hiányának ábrázolására használnak, amely széles körben elterjedt társadalmunkban. Valahányszor valaki bemegy egy pszichiáter rendelőjébe, és bármilyen formában közli elégedetlenségét vagy megküzdési képességének hiányát. Hajlamos az okot az egyén agybiológiájának valamilyen hibájának tulajdonítani. Teljesen megkerülve és figyelmen kívül hagyva a szociális betegséget. Nihilizmust írtak le ezek a kiemelkedő filozófusok. Végül is ki lehet elégedetlen egy olyan országban, mint például az Egyesült Államok, amelyet a valaha létezett legszabadabb, legvirágzóbb és legdemokratikusabb országként írtak le? Isten ments, hogy bárki is kritizálja az amerikai kultúrát és életmódot. Ezért a problémának az egyénen belül kell léteznie.

Kudarc

A kudarc azonban az amerikai és a nyugati társadalom egészében az, hogy képtelen saját hiányosságaiba belenézni, és ezeket önmagának elismerni. A mentális betegségek növekvő elterjedtsége nyugaton arra figyelmeztet, hogy alaposan nézzünk meg önmagát, nézzünk bele a kulturális énbe, hogy meglássuk, min kell változtatni. Az elmebetegek prófétaként viselkednek, némelyikük szó szerint figyelmezteti a társadalom egészét, hogy az értelmetlenségtől szenved. Hogy van egy lelki űr és üresség, amelyet különösen a politikai vezetők szándékosan elkerülnek, hogy elkerüljék. szembesülni és kezelni saját hiányosságaikat.

Ez a társadalom árnyék-énje, amelyre az úttörő pszichoanalitikus, Carl Jung figyelmeztetett, hogy szembe kell néznünk és megfelelően integrálódnunk kell önmagunkba, ha meg akarjuk tapasztalni a teljességet. Jung ezt a jelenséget egyéni szinten írta le. Mindazonáltal azt állítom, hogy az árnyék-én egy olyan fogalom, amely a társadalom egészére is igaz. Azonban különösen a nyugati politikusok között van egy általános arrogancia, amely elhiteti velük saját országuk és életmódjuk felsőbbrendűségét. És azt a jogot, hogy ezt az életmódot akár erőszakkal is rákényszerítsék másokra. Azt állítom, hogy ez a mentális betegség egy formája. A befelé figyelés elmulasztása és a végletekig arrogancia.

Képesek voltak felülemelkedni

Az elmebetegek a múlt társadalmaiban, akik képesek voltak felülkerekedni állapotukon. Gyakran elnyerték azt a belátást, amely szükséges ahhoz, hogy rámutassanak a társadalmi betegségekre és eljátsszák a sebesült gyógyító szerepét. Különösen a múltbeli bennszülött társadalmak körében tisztelték ezt a szerepet, mert elismerték jelentőségét. Napjainkra különösen az úgynevezett vezetőink váltak annyira vakokká, hogy nemcsak hogy nem ismerik fel ezeket a potenciális sebesült gyógyítókat. És azt, hogy milyen előnyökkel járhatnak, ha rámutatnak a társadalmi problémákra. Hanem úgy tűnik, mindent megtesznek, hogy elnyomják az ilyen emberek jogait, távol tartva őket a pszichotróp szerektől, és becsmérlő címkéket adva nekik, hogy aláássák mondanivalójukat.

Amint említettem, ez a szélsőségesen politikai arrogancia, amely a befelé figyelés elmulasztásából fakad. Meg kell tanulnunk együttműködni a természettel, nem pedig harcolni ellene, és a természet a környező környezetre akutan érzékenyek prófétai szavain keresztül próbálja elmondani nekünk, hogy maga a társadalom beteg. A spirituális értelmet felváltotta a materializmus. Hedonizmus, és a profitra törekvés a környezet és az egyén jóléte felett.

A társadalom hiányosságainak elismerése azonban nem a profitot mindenek fölé helyező, az új világrend kapitalista istenét imádó politikai vezetők érdeke. Számukra nincs idő befelé nézni. Csak a költségvetés elfogadására van idő, az infláció kordában tartására és a bombák gyártására fordítani.

Írta: Dr. Nick Lombardo, Mad in America, 2024. december 19.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100088911163613

Nick matematikus, tanár és kutató, Melbourne-ben, Ausztráliában él feleségével és két gyermekével. 21 éves korában (jelenleg 47 évesen) skizofréniát diagnosztizáltak nála. És már belefáradt abba, hogy viselje a nagyrészt félreértett állapothoz kapcsolódó megbélyegzést. Sok évnyi lélekkutatás, önkéntelen kórházi felvételek és pszichiáterekkel való küzdelem után Nick most készen áll, hogy betekintést nyújtson egy állapotba, amelyről úgy gondolja, hogy áldásos volt az életében. drnicklombardo@gmail.com

Mad in America
Technofób informatikus, médiapesszimista újságíró. Könyvek, amiket kiveszek a könyvtárból, megveszem, vagy egyéb módon szerzek + némi szöveges kalandjáték. Mad in America és 5 perc angol tartalmak szintén feltűnhetnek. Csak SEO-zott bejegyzések találhatók, a Google keresője számára optimalizálva. Az oldal (egyelőre) egy Raspberry Pi 3B+ szerverről üzemel WordPress CMS segítségével.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük